Před příchodem zimy zkontrolujte stav střechy domu

shutterstock.com

shutterstock.com

S blížící se zimou je potřeba zkontrolovat stav střechy vašeho domu. Prohlídka je důležitá z toho důvodu, že zjistíte, zda je střecha připravena čelit návalům sněhu. Případné vady je nutné co nejrychleji odstranit, jinak riskujete, že opravu střechy nestihnete do příchodu prvních sněhových přeháněk a střecha vám pak klidně může během zimy spadnout na hlavu.

Základem je kontrola konstrukce střechy

Při kontrole střechy se zaměřte především na to, v jakém stavu je její nosná konstrukce, krovy a latě. V případě, že je dřevo viditelně nahnilé v důsledku toho, že se do něj v minulosti dostala vlhkost a voda, je na místě jej vyměnit. Dále bych pak doporučil provést kvalitní izolaci tak, aby se situace v budoucnu znovu neopakovala.

Všímejte si, jak je na tom střešní krytina

Dalším bodem, na který byste se měli zaměřit, je kontrola střešní krytiny. Viditelně poškozené střešní tašky vyměňte. Pokud je krytina poškozena z větší části, raději ji vyměňte kompletně. Pokud si na to netroufáte, případně na opravu nemáte čas, je nejlepším řešením pozvat si firmu, která provádí realizaci střechy na klíč. Ta vám po domluvě vykoná všechny potřebné práce, a to během několika málo dní.

Nesmí chybět ani kontrola okapů

Nezapomeňte ani okapový systém. Před příchodem zimy je okapy potřeba důkladně vyčistit, aby skrz ně mohla odtékat voda a nezadržovala se tak na střeše. Zároveň zkontrolujte, zda v některém místě nejsou okapové žlaby a roury děravé.

Případné díry stačí zacelit. Okap musí být rovněž pevně přichycen tak, aby při horším počasí nedošlo k jeho odtržení od objektu. Na úplný závěr se ujistěte, že voda z okapu odtéká do opadu, nikoliv do volného prostranství u vašeho domu.

Mějte na paměti, že střecha je velmi důležitou součástí domu. Příchodu zimy a sněhové nadílky se nemusíte obávat jedině tehdy, pokud bude v dobrém stavu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.