Jakou zvolit střešní krytinu? 3 nejoblíbenější druhy střešních tašek

shutterstock.com

shutterstock.com

Životnost střechy domu ovlivňuje nejen kvalita její konstrukce, ale také střešní krytina. V současné době lze na střechy domů zvolit mnoho variant krytiny. Které z nich jsou nejoblíbenější, ať už z důvodu estetického hlediska nebo trvanlivosti a odolnosti?

Pálené střešní tašky jsou léty prověřené

Pálené tašky jsou klasikou. Používají se již po mnoho desetiletí. Jejich vlastnosti se za léta prakticky nezměnila, pouze došlo k úpravám při jejich výrobě.

Díky tomu, že se využívají nové technologie, dají se dnes v obchodech pořídit pálené střešní tašky na střechy v mnoha barevných variantách i tvarech. Pálená střešní krytina je populární hlavně z toho důvodu, že není příliš drahá. Za rozumnou cenu přitom na střechu získáte tašky, které mají dlouhou životnost, dobře odolávají klimatickým podmínkám, nevadí jim vítr, mráz, déšť či sníh.

Mezi nejznámější výrobce na českém trhu patří Tondach a Bramac.

Pokud je pokládka provedena kvalitně, pak dokážou velmi dobře ochránit interiéru domu, neprojde skrz ně ani kapka vody. Oceníte i minimální nároky na údržbu. V případě, že přeci jen dojde k poničení části krytiny, lze ji velmi snadno vyměnit, a to i svépomocí.

Betonová krytina

Betonové střešní tašky jsou druhou nejoblíbenější krytinou, která se využívá pro rodinné domy. Jde rovněž i vysoce odolnou krytinu, která má dlouhou životnost v řádu desítek let. Je ideální hlavně pro větší domy, které mají stabilnější konstrukci. Je levnější než pálená střešní taška.

Břidlicová střešní krytina

Další oblíbenou variantou, kterou hojně využívají firmy pro realizaci střechy na klíč, je střešní krytina z břidlice. Hlavní přednost přírodní i umělé břidlice spočívá v jejím luxusním vzhledu. Z tohoto důvodu je mimořádně vhodná pro honosnější sídla. Je pravdou, že oproti betonovým nebo páleným taškám je přeci jen dražší. Za vyšší cenu ale získáte krytinu, která je mimořádně odolná vůči nepříznivým klimatickým jevům. Dobře odolává nejen vodě, ale také ohni.

Výběr střešní krytiny

Při volbě střešní krytiny doporučujeme poradit se s odborníky, kteří se specializují na výstavbu střech. Špatná volba by totiž mohla znamenat, že vám střecha za pár let začne prosakovat a poměrně brzy ji tak bude nutné rekonstruovat. Mějte na paměti, že je to právě střešní krytina, která chrání váš dům před dešťovými kapkami, sněhem, ale i větrem a mrazem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Jakou zvolit střešní krytinu? 3 nejoblíbenější druhy střešních tašek

  1. radek napsal:

    máme na chatě břidlici a nedám na ni dopustit, je nejen odolná, ale hlavně i skvěle vypadá

  2. Lukáš napsal:

    My máme na baráku zase střešní krytinu z pálených tašek a taky velká spokojenost. Každému pravděpodobně vyhovuje něco jiného, ale k nám to zapadne vzhledově i s ohledem na to, že jsme potřebovali lehnou krytinu. Břidlice bude asi trošku těžší.

Komentáře nejsou povoleny.