Jak na opravu střechy po zimě?

strechy-novak.cz

strechy-novak.cz

Během zimních měsíců trpí u domu nejvíce jeho střecha. Je to dáno zejména tím, že musela vydržet nápor sněhu a deště. Přestože letošní zima není tak mrazivá jako v minulých letech, ani přívaly sněhu nejsou nijak mimořádné, může se stát, že u střechy bude zapotřebí provést její opravu či dokonce kompletní rekonstrukci.

Po zimě pečlivě zkontrolujte stav střechy

Obecně platí, že byste po skončení zimy měli důkladně zkontrolovat stav střechy vašeho domu. Poškození se často týká zejména svodů, které zajišťují odvod vody. Dále je v zimním období hodně namáhána také samotná konstrukce. Pod nánosem sněhu dochází k jejímu prohnutí. V případě špatné izolace se také vlhkost dostává do dřevěných trámů, které pomalu začínají hnít.

Důležitá je kontrola zvenku ani zevnitř střechy, zdroj: strechy-novak.cz

Důležitá je kontrola zvenku ani zevnitř střechy, zdroj: strechy-novak.cz

Drobné opravy, které zvládnete sami

V okamžiku, kdy zjistíte nějaké nedostatky na střeše, je třeba co nejdříve jednat. Obzvlášť tehdy, jedná-li se o střešní konstrukci. Drobné opravy, mezi něž se řadí výměna a pročištění svodů, zvládnete sami. Pokud je však nutná důkladnější rekonstrukce střechy, která je již prakticky v havarijním stavu, nezbude vám nic jiného, než si na pomoc přizvat profesionální řemeslníky.

Na větší opravy si pozvěte řemeslníky

Stavby, opravy a rekonstrukce střech provádí firma Střechy Novák, která má v tomto oboru mnohaleté zkušenosti. Své služby nabízí jak při opravách klasických střech s konstrukcí, tak i plochých střech, které jsou typické například pro panelové domy. Při práci využívá moderní materiály. Jde o firmu, která je certifikována významnými výrobci střešních krytin a doplňků, jako jsou Bramac, Tondach či Velux.

Pravidelně kontrolujte stav vaší střechy a nenechávejte opravy na poslední chvíli.

Oprava střechy odborníky je pro vás výhodná hned z několika hledisek. Jednak máte jistotu, že budou práce provedeny s patřičnou kvalitou a také zákonnou zárukou, jež se vám bude hodit v okamžiku, kdy dojde k nějakým závadám. Profesionální řemeslníci vám navíc poradí i s výběrem

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.