Solární panely si zaslouží šanci. Vyvraťme si mýty, které se s nimi pojí

Řada lidí se ptá, jestli mají dát solárním panelům šanci. Přece jen lze na ně dnes získat nemalou dotaci, která výrazně sníží pořizovací cenu solárních panelů. Vyplatí se však zbytek opravdu doplácet? Stojí solární panely vážně za to? 

solární elektrárna

Jelikož se dnes výrazně zajímáme o životní prostředí a snažíme se ho chránit, solární panely jsou velice diskutované téma. Přece jen při výrobě solární energie nedochází ke znečišťování životního prostředí, nedochází k žádnému znečištění ovzduší. Navíc je solární energie obnovitelným zdrojem. 

Mnozí odborníci se shodují na tom, že byste měli dát solárním panelům jednoznačně šanci. Přece jen dodavatelé zanedlouho začnou výrazně zvedat ceny za elektřinu, solární panely (jakožto úspora energií na rodinných domech) se tedy budou hodit. Bohužel při rozhodování, zdali budete investovat do solárních panelů či nikoli, se můžete setkat s řadou mýtů. Vyvraťme si ty nejčastější. 

Solární panely jsou poruchové a špatně se udržují

To vůbec není pravda. Solární panely se podobají každému elektrospotřebiči, tudíž i u solárních panelů se doporučuje provádět pravidelné servisní prohlídky. V případě prohlídky se panely rovnou vyčistí, tím však údržba či starost o solární panely končí. Pokud si pořídíte kvalitnější samočistící solární panely, údržba bude tím pádem z krku. Málokdo taky ví, že fotovoltaickou elektrárnu čistí i déšť. 

Také se tvrdí, že solární elektrárna bývá poruchová, ale není to tak. Samozřejmě vše záleží na kvalitě dodavatele. Doporučujeme firmu Solidsun, se kterou se nespálíte. Firma vše navrhne, vyřídí, a nakonec i namontuje. 

Solární energie znečišťuje životní prostředí

Není to tak. Právě naopak. Solární energie neznečišťuje životní prostředí, nijak mu neubližuje. Výroba solární energie je zcela nezávadná, vždyť se k tomu potřebuje jenom sluníčko a panely namontované na střeše rodinných domů.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.