Nepříjemnému přehřívání místností v létě můžete zabránit! Jak na to?

shutterstock.com

Také se z vašeho obydlí v létě stává doslova skleník, kde není možné normálně žít? Pak je nejvyšší čas začít přemýšlet nad tím, jak se tohoto problému snadno a efektivně zbavit. Poradíme vám jak na to!

Nechce-li se vám investovat do klimatizace, nebo jen chcete snížit náklady na její provoz, pak mohou být vhodným řešením speciální skla nebo folie, které intenzivní sluneční paprsky odráží.

Víte, že nářadí Bosch nabízí rozličný sortiment nářadí?

Přehřívání místností vlivem nadměrného slunečního záření je jev, který v letním období trápí leckterou domácnost. Málokdo však ví, že eliminaci nepříjemných následků zajistí nejen zmiňovaná klimatizace či větrák, ale také dodatečné vylepšení oken. To je oproti elektronickým zařízením bezúdržbové.

Nejjednodušším řešením je nalepení folie

Reflexní protisluneční okenní fólie, které lze do oken i dodatečně instalovat, obsahují vrstvu, která dokáže paprsky odrážet. Tím se sníží, nebo zcela eliminuje problém prostupu tepla do interiéru, které tak domov často v létě proměňuje doslova v saunu.

Tip: Pomocí hydraulické regulace můžete ušetřit v chladných měsících za vytápění.

Folie se nalepí na stávající okna. Jejich princip fungování je stejný jako u výše zmiňovaných speciálních skel. Některé typy navíc plní i funkci bezpečnostních prvků, protože mohou zabránit tomu, aby se v případě poškození sklo roztříštilo do prostoru a někoho zranilo.

zdroj: shutterstock.com

Možné instalovat i na dveře

Nejen okna jsou však v létě rizikovými místy, skrze která v létě prochází nepříjemné sluneční paprsky do interiéru. I dveře vedoucí například na balkon či terasu propouští svými prosklenými částmi obrovské horko. I do nich se proto vyplatí instalovat speciální skla či folie, aby vás vedro již více neobtěžovalo.

Máte nějaký vlastní tip jak se bránit v létě přehřívání domova? Podělte se s námi v komentářích.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.