Jaké věci vaše domácnost rozhodně nesmí postrádat?

Zrovna jste se zabydleli, naleštili nerezové kliky u dveří a říkáte si, že ve vaší domácnosti už je naprosto všechno, co potřebujete ke spokojenému životu? Možná vám přece jenom pár věcí chybí. Sepsali jsme několik nejpodstatnějších, u nichž je dobré si udělat také pomyslnou fajfku.

poštovní schránky

Poštovní schránky

I když v současné době fungují takzvané datovky, vaše domácnosti by rozhodně neměla postrádat ani poštovní schránky. Ne všechny úřady totiž posílají korespondenci elektronicky a kam jinam by dopis přišel, když ne do nerezové schránky.

Taková schránka samozřejmě nemusí být nijak velká. Měla by být jen dostatečně velká, aby se do ní vešly nejen dopisy, ale případně i letáky, pokud některé odebíráte. Ideálně ať je z odolného materiálu, aby si poradila s jakoukoli nepřízní počasí. 

Lékárnička

Součástí každé domácnosti musí být samozřejmě lékárnička. V ní má být obsaženo všechno, co můžete v běžném životě potřebovat. Začínáte samozřejmě náplastmi, také dezinfekcí, dále obvazy a končíte léky proti různým typům bolestí. 

Samozřejmě lékárnička každého člověka se bude možná trochu lišit dle toho, co reálně a často potřebujete. Pokud vás často trápí průjmy, v lékárničce nebude chybět například černé uhlí, které dává trávicí soustavu do pořádku. 

Náhradní zdroje

Co kdyby náhodou vypadla elektřina, měli byste si čím posvítit? Náhradní zdroje by měly být také nedílnou součástí každé domácnosti. Výpadky elektřiny jsou na denním pořádku, nejedná se o nic výjimečného, a tak bychom kromě baterek měli mít po ruce například i svíčky se zapalovačem nebo sirkami. 

Ideální je také schovávat balenou vodu, pokud by náhodou vypadl i přívod vody. Při údržbě kanalizací a trubek tekoucí voda nemusí bývat ani pitná, proto mějte po ruce alespoň pár láhví minerálky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.