Jaké jsou základní podmínky, pokud si domů chcete pořídit kondenzační plynový kotel?

shutterstock.com

shutterstock.com

Pro vytápění rodinného domu a ohřev užitkové vody v domácnosti lze zvolit moderní kondenzační plynové kotle. Jedná se o zařízení, díky nimž můžete ušetřit stovky korun měsíčně, a to díky tomu, že spotřebují menší množství energií nežli klasické konvenční plynové kotle. Při optimálním nastavení totiž dosahují účinnosti přes 100%, a to právě díky principu kondenzace.

O principu kondenzace v těchto kotlích už toho bylo napsáno hodně. Co vás ale rovněž musí zajímat, je to, jaké podmínky musíte splnit, aby zařízení fungovalo s co nejvyšší účinností.

Systém vytápění ovlivňuje volbu kotle

V první řadě je třeba je napojit na vhodný systém vytápění. Ten by měl pracovat v nízkoteplotním spádovém režimu. Právě z toho důvodu se doporučuje využít kondenzační plynové kotle zejména v případě, kdy doma používáte podlahové vytápění, případně pak radiátory. Důležité je, aby měla topná tělesa co největší plochu, což je perfektně splněno právě v případě podlahového vytápění.

Napojení na komín je nezbytné

Ačkoliv kondenzační plynové kotle využívají spaliny, které u konvenčních odcházejí bez dalšího využití do komína, i zde je samozřejmě nutné mít zařízení napojená na komín. Ideálně z nerezových materiálů. Dále je potřeba využít ventilátoru, který pomůže vyvést spaliny mimo objekt.

Umístění kondenzačního kotle

Kondenzační kotle je možné umístit do většiny místností v domě. Samozřejmě s tím, že zde musí být odvod spalin a přívod plynu. Ideální jsou sklepy, chodby, případně třeba i půdy.

Při výběru kondenzačního kotle dejte přednost kvalitním produktům renomovaných značek. Moderní zařízení představují kupříkladu kotle Vaillant, které jsou zcela běžně k dostání ve specializovaných českých obchodech, a to i těch internetových, kde se dají pořídit za velmi zajímavé ceny včetně montáže a servisu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.