Patříte k lidem, kteří uvažují nad demoličními pracemi nebo bouracími pracemi? Pak se jistě chcete informovat o všem, co se vás může týkat. Mluvíme tedy konkrétně o tom, jaké nářadí se při demolici bude používat nebo jak vůbec taková demolice probíhá. Pravdou je, že aby mohlo k demolici dojít, je nejdříve nutné získat demoliční výměr, bez kterého nemůže k zahájení demoličních prací vůbec dojít. Tudíž teprve poté, až budete držet demoliční výměr v rukou, se můžete zajímat o to, jaké nářadí nebo stroje se při demolici domu budou využívat.
Menší stavby se bourají bagrem nebo buldozerem
Pokud má dojít ke zbourání menší stavby čili ke zbourání například rodinných domků nebo obecně nemovitostí o méně jak třech podlažích, automaticky se na pomoc povolává bagr nebo buldozer. Tyto stroje totiž nejrychleji srovnají nemovitost se zemí.
Jiná situace ale přichází v okamžiku, kdy se má zasahovat do výšek, respektive kdy má dojít k demolici ve větších výškách.
Jaké stroje a nářadí se používá při demolici ve výškách?
Pokud mluvíme o demolici ve výškách, mluvíme také o používání zcela jiných nástrojů a nářadí. Konkrétně přichází čas na hydraulické nůžky, které jsou často nejvhodnějším a zároveň také nejekonomičtějším řešením. Dále se pak používají i demoliční koule, které se rozhoupávají k bočním stranám budovy. Demoliční koule jsou v poslední době velice oblíbené, používají se hlavně při bourání zdiva.
Pokud však mluvíme o bourání komínů nebo až příliš vysokých či příliš rozměrných budovách, k jejich demolici dochází zásadně s pomocí výbušnin. Demolice jinými slovy bývá prováděna takzvaným odstřelem.
K bourání vozovek a chodníků se přistupuje zase trochu jinak
Opět trochu jiná situace nastává v okamžiku, kdy dochází k bourání vozovek a chodníků. V tomto případě probíhá bourání s pomocí pneumatických kladiv čili sbíječek.